Barcelona – Noclegi

Listy hoteli i hostales są w każdym Turismo, chociaż zazwyczaj nie uwzględniają tańszych kategorii noclegu. Jeśli nie chcemy błąkać się po ulicach podczas pierwszego dnia pobytu, trzeba zrobić rezerwację w biurach rezerwacji hotelowej na lotnisku lub na stacji Sants (codz. 8.00-22.00); pobierają one za to opłatę 100 ptas i niestety nie zajmują się najtańszymi noclegami, no i nie można oczywiście wcześniej zobaczyć pokoju.

Hotele i hostale

Większość tanich noclegów w Barcelonie można znaleźć w Barri Gótic, dogodnie położonej i romantycznej dzielnicy. Z tym że to, co jest romantyczne za dnia, może się okazać całkiem groźne po zmroku, a im dalej idzie się w stronę przystani, tym mniej przyjazna, a bardziej hałaśliwa staje się okolica. Jako regułę należy przyjąć, że wszystko powyżej c/Escudellers jest do zaakceptowania (chociaż niekoniecznie modne czy nowoczesne); wszystko na Ramblas czy na ulicach powyżej c/Portafer-l issa powinno być wiarygodne i bezpieczne. Najlepiej szukać między Ramblas a Placa de Sant Jaume, w okolicy graniczącej z c/Escudellers i c/de la Boqueria, gdzie jest duży wybór, od fondas do trzygwiazdkowych hoteli. Dalej, na szerszych ulicach Eixample, znajdują się droższe hotele, chociaż i tu uda się czasem znaleźć tańsze pokoje. Więcej jest ich w dzielnicy Gracia, do której, choć leży nieco dalej, łatwo dojechać metrem.

Wokół Ramblas

Im dalej idzie się Ramblas w kierunku Placa de Catalunya, tym spokojniejsze, przyjemniejsze i droższe stają się noclegi. Jest kilka trochę tańszych hoteli przy Placa Reial, ładnym placu porosłym palmami i otoczonym arkadami, w połowie długości Ramblas.

Pensión Colom 3, c/Colom 3 (telefon 3180631; taks 2380355). Najtańszy hotel na placu. Wygodne jedynki, dwójki i trójki, niektóre z łazienką; w miarę możliwości lepiej wcześniej zarezerwować. Również łóżka w dormitorze (patrz niżej Schroniska młodzieżowe).

Hotel Lloret, Ramblas 125 (telefon 3173366; faks 3019283). Wielki budynek z olbrzymimi pokojami, lepszymi niż większość w tej kategorii – posiadają łazienki i klimatyzację, z okien niektórych z nich rozpościera się widok na Ramblas. Pokoje z samymi umywalkami są na dolnym końcu skali.

Hotel Mare Nostriim, Ramblas 67 (telefon 3185340; faks 4123069). Ładny, nowy hotel z przyjemnymi dwu- i trzyosobowymi pokojami posiadającymi klimatyzację, telewizory. Część pokoi jest z widokiem na Ramblas. Pokoje bez wanny są znacznie tańsze.

Hostal Maritima, Ramblas 4 (telefon 3013112), koło Muzeum Figur Woskowych. Popularny, choć hałaśliwy i czasami zaniedbany; wybierają go na nocleg właściciele plecaków. Oferuje podstawowe dwójki i trójki z prysznicem lub bez; jest też pralka i przechowalnia bagażu.

Pensión Noya, Ramblas 133 (telefon 3014831). Najlepszy wybór na tym odcinku; popularny przystanek dla młodych podróżników. Ładne pokoje, odzielne prysznice; w szczycie sezonu można czasem stwierdzić, że ceny znalazły się w następnej, wyższej kategorii.

Hotel Oriente, Ramblas 45 (telefon 3022558; faks 4123819). Pociągająca dekoracja z przełomu wieków i eleganckie nowoczesne pokoje, niektóre z widokiem na Ramblas.

Hotel Roma Reial, Placa Rieal 11 (telefon 3020366; faks 3011839). Przestronne pokoje z oknami na plac lub patio. Ze względu na położenie hotelu, szybko zapełniają się miejsca, warto więc wcześniej zrobić rezerwację.

Między Carrer de Ferran i Carrer de la Boqueria

Te dwie ulice oraz uliczka, która biegnie między nimi, są dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań noclegu.

Pensión Bienestar, c/Ouintana 3 (telefon 3187283). Niezbyt dużo miejsca i mało obiecujący widok z zewnątrz, ale przestronnie i czysto w środku; osobne łazienki.

Pensión Dali, c/de la Botjueria 12 (telefon  i faks 3185580). Inspirująco tu nie jest, ale za to dużo w niej miejsca. W lipcu i sierpniu pokoje z łazienką przechodzą do następnej kategorii; przez pozostałą część roku można oczekiwać kilkusetpesetowej zniżki za wszystkie pokoje.

Pensión Europa, c/de Boqueria 18 (telefon 3187620). Od tego miejsca należy zacząć, jeśli chce się mieć pokój z balkonem wychodzącym na ulicę. Można też dostać całkiem ładnie urządzone i tanie pokoje bez łazienek.

Pensión Fernando, c/Arc del Remei 4 (telefon 3017993), obskurna przecznica od c/de Ferran, koło Placa Reial, ale pensión jest całkiem miła; pokoje standardowe (2-6-osobowe) z osobnymi prysznicami,

Hostal Palermo, c/de la Boqueria 21 (telefon 3024002; faks 2380355). Sympatyczny, z czystymi, wysokimi pokojami z łazienką lub bez. Chyba najbardziej atrakcyjny z tanich noclegów na tej ulicy.

Placa de Sant Miquel, Placa de Sant Jaume i c/Princesa

Ulice w pobliżu dwóch centralnych placów Barri Gótic są bardziej atrakcyjne niż większość ulic w tej okolicy i jest tam kilka przyzwoitych tanich hostali.

Hostal Canadiense, Baixadade Sant Miquel (telefon 3017461). Idzie się spokojną boczną uliczką od Placa de Sant Miquel; przyjazny, labiryntowaty hostal; wszystkie dwójki mają wanny i balkony, niektóre wychodzą na ulicę, inne na wewnętrzne patio. Dobry, spokojny, centralne położenie.

Hostal Levante, Baixada Sant Miquel 2 (telefon 3179565; faks 2682042). Na tej samej ulicy co Canadiense; sympatyczny, wyłożony drewnem hostal w zadbanej okolicy. Przyjemne, skromne pokoje (z prysznicem lub bez). Godny polecenia.

Hostal Lourdes, c/Princesa 14 (telefon 3193372). Dobre położenie w stosunku do Barri i Gótic, a zarazem umiarkowane ceny, czyste łazienki i ładna sala telewizyjna.

Hostal Rey Don Jaimc I, c/Jaume 111 (telefon i faks 3106208). Dobre położenie (koło Placa de Sant Jaume), przyjazne kierownictwo i winda jeżdżąca do wygodnych pokoi z łazienką, w większości posiadających balkony wychodzące na ruchliwą główną ulicę poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *