Barcelona – Nocne lokale – Bary – Kawiarnie

Gracia

Bahia, c/Seneca 12. Atrakcyjny bar na luzie dla gejów, lesbijek i hazardzistów. Otw. 19.00-2.30.

La Bolsa, c/Tuset 17 (stacja metra Diagonal) Bar muzyczny, w którym ceny drinków zmieniają się i w zależności od tego, jaki jest na nie popyt – bolsa po hiszpańsku oznacza „giełdę”. Otw. 20.30-2.30.

Cafe del Sol, Placa del Sol 9. Popularny wśród miejscowych bar z antresolą. Stoliki na zewnątrz nu placu sprawiają, że jest tu przyjemnie o każdej porze dnia i nocy. Otw. 13.00-3.00.

Network, Avda. Diagonal 616 (tuż za Placa Francesc Macia). Więcej szaleństwa moderno autorstwa Alfrreda Arribasa (oraz Eduarda Samsó); kasety video, jedzenie i muzyka. Otw. czw.-sb. 22.00-2.30.

Triptic, c/Mozart 4 (stacja metra Diagonal). Gwarny, modny bar uczęszczany głównie przez miejscowych; stoliki z marmurowymi blatami, lustra, głośna muzyka. Otw. 20.00-3.00.

Universal, c/de Maria Cubi 184 (stacja metra Fontana). Klasyczny bar markowy będący awangardą stylu Barcelony od 1985 r.; surowe otoczenie, krótko podstrzyżona klientela. Otw. 23.00-3.00.

Virreina, Placa de la Virreina 1. Popularny bar z miejscami do siedzenia, położony na jednym z najpiękniejszych placów Gracia. Otw. 12.00-2.00; niecz. śr.

Yabba Dabba Club, c/Avenir 63. Uczęszczany przez młodzież; gotyckie dekoracje, kandelabry, rzeźbiony tors sterczący ze ściany. Otw. 22.30-3.00; niecz. w nd.

Zig Zag, c/de Plató 13 (przecznica odchodząca od początkowego odcinka c/de Muntaner). Lokal otwarty w 1980 r.; projektanci Alicia Nuńez i Guillem Bonet, twórcy Otto Zutz (patrz poniżej Dyskoteki i kluby). Posiada wszystkie markowe akcesoria – chrom i video – ale lepszą i cichszą muzyką niż w wielu innych podobnych lokalach oraz młodą, bogatą klientelę. Otw. 19.30-2.30.

Inne miejsca

Carpe Diem, Avda. Dr. Gregorio Maranon 17 (stacja metra Palau Reial). Położony w pobliżu kampusu uniwersyteckiego i stadionu Camp Nou, Carpe Diem to duży namiot zawierający wiele różnych barów, restauracji i miejsc do tańca. Otw. cały rok, ale najlepsza zabawa i największy tłok w lecie; 18.00-5.00.

Firestiu, Placa Univers y Palau 4 de la Fira (stacja metra Espanya). Seria namiotów, w których mieszczą się dziesiątki barów założonych przez znane przedsiębiorstwa miejskie. Dodatkowo znajdują się tu podłogi do tańca, wesołe miasteczko, mini-golf, a nawet bungee-jumping (skoki na linie). Otw. VII-VIII, czw.-sb. 22.00-5.00.

Mirablau, Placa del Dr. Andrea, Avda. Tibidabo (na początku linii tramwajowej do Tibidabo, naprzeciw stacji kolejki linowo-szynowej). Niewiarygodne widoki na miasto z szykownego, drogiego baru, który czasami zapełnia się do granic wytrzymałości. Otw. 23.00-5.00.

Torres de Avila, Avda. Marques de Comillas, Poble Espanyol, Montjuic. Dzieło Mariscala oraz Arribasa. Lokal jest usytuowany w obrębie pseudo dwunastowiecznej bramy Hiszpańskiej Wioski zbudowanej na potrzeby targów w 1929 r. Imponująca fantazja, bajeczny taras widokowy. Trzeba pamiętać, że obowiązują tu wymagania dotyczące stroju (nie wchodzi się w butach sportowych); drinki są drogie. Otw. 22.00-4.00.

Dyskoteki i kluby

Dlaczego Barcelona jest jednym z najmodniejszych ośrodków życia nocnego w Europie, stanowi zagadkę dla wszystkich z wyjątkiem Katalończyków, którzy wiedzieli to od zawsze. W rzeczywistości nie ma tu zbyt wiele miejsc, które byłyby tak dobre, ale gorączka piątkowej lub sobotniej nocy z pewnością pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Należy tu ostrzec, że zabawa w klubie jest w Barcelonie niesłychanie kosztowna i w większości ekskluzywnych lokali piwo będzie kosztować dziesięć razy więcej niż w barze obok. Jeśli wstęp jest bezpłatny, to nie należy się dziwić, że najtańszy drink będzie kosztował w granicach 500-1000 ptas. Jeśli są rozdawane karty wejściowe, do kasowania przy barze, to trzeba się liczyć z uiszczeniem minimalnej opłaty. Trzeba również zauważyć, że bary muzyczne różnią się od dyskotek głównie tym, że te pierwsze są zamykane o 2.00 lub 3.00, a te drugie o 5.00; odpowiednio wzrastają również ceny. Barcelona bawi się w weekendy do bardzo późna. Niektóre lokale z wymienionych poniżej są ponownie czynne gdzieś między 5.00 a 9.00. rano.

Bikini, c/Dieu i Mała 105 (stacja metra Les Corts). Znany klub nocny przeniesiony do nowego miejsca. Często muzyka na żywo i popularna dyskoteka. Otw. 23.00-5.00.

Daniel’s, Placa Cardona 7-8 (stacja metra Fontana, FF.CC Gracia). Podobno pierwszy klub lesbijski w Hiszpanii; mały lokal z parkietem tanecznym, stołem do bilarda; wstęp bezpłatny (choć jest minimalna opłata za drinki około 500 ptas). Otw. do 3.00.

Heyday, c/de Bruniquer 59-61 (stacja metra Joanic). Popularny klub dla homoseksualistów. Muzyka techno, house i dance. Nie warto przychodzić przed 2.00. Otw. 23.00-5.00.

Jamboree, Placa Reial 17 (stacja metra Liceu). Co noc muzyka na żywo, a później dyskoteka ze wspaniałą muzyka: jazz, funk i dance. Uczęszczany przez bardzo mieszana klientelę. Otw. 21.00-5.00.

Karma, Placa Reial 10 (stacja metra Liceu). Niezły lokal w suterenie; głównie studenci, rodzima muzyka pop i rock, gwarny tłumek miejscowych na placu na zewnątrz. Otw. 23.30-4/5.00.

RGB, c/Alegre de Dalt 55 (stacja metra Joanic). Bezpretensjonalny; ostatni na liście klubów, do których trzeba trafić; właśnie tam najlepiej finiszować. Ten bar/klub z atmosferą „szpiegowską” został zaprojektowany w 1984 r. przez Alfredo Vidala. Muzyka na żywo śr.-sb.; czynny: 22.00-4.00 i znowu: 5.30-8.00.

Limbo Club, c/Beethoven 15, tuż przy Placa Francesc Marcia (stacja metra Hospital Clinic). Jedno z najlepszych miejsc do tańca; muzyka soul, jazz i funk, gościnnie występujący DJ’e, przyjazny tłum. Otw. śr.-sb. od 24.00 do późna.

Members, c/Seneca 3 (stacja metra Diagonal). Bardzo popularny klub, przypomina pudełkow kształcie litery L. Zbierają się tu tłumy młodych gejów i lesbijek. Wstęp wolny, ale wysokie ceny przy barze. Otw. do 3.00.

Monumental. c/Gran de Grrcia 25. Duży lokal z wieloma pomieszczeniami; muzyka soul, funk oraz dance. Otw. 24.00-5/6.00.

Otto Zutz, c/de Lincoln 15. Wciąż jeden z najmodniejszych lokali w mieście, trzykondygnacyjny magazyn przekształcony przez architektów (Nufiez i Bonet) w nocną wystawę tego wszystkiego, co jest w Barcelonie do sprzedania lub wynajęcia. W odpowiednim ubiorze i właściwie ucharakteryzowaną twarzą można wejść (trzeba będzie, bądź też nie, zapłacić około 2000 ptas, w zależności od tego, jak atrakcyjny ma się wygląd, jaki jest dzień tygodnia etc.); najlepsza zabawa od 2.00. Otw. wt.-sb. 24.00-5.30.

Polyester, Avda. Marques de Argentera 6 (wejście od strony parkingu na Estacio de Franca). Nowy klub, położony w podziemiach stacji. Przychodzą tu homoseksualiści i nie tylko, by tańczyć w rytm muzyki techno. Otw. 24.00-6.00.

Que! te dise, c/Riera de Sant Miquel 55-57 (stacja metra Diagonal). Rodzima muzyka, ofiary mody i bardzo zróżnicowane towarzystwo. Otw. 23.00-3.00.

Satanassa, c/Aribau 27. Wnętrze ozdobione malowidłami, towarzystwo miłe, gejowskie oraz heteroseksualne. Nie ma opłaty za wstęp; w weekendy robi się bardzo tłoczno. Otw. 23.00-5.00.

Soweto, c/Sócrates 68 (stacja metra Fabra i Puig). Z dala od centrum. Reggae i muzyka afrykańska. Otw. pt. i sb. 23.00-4/5.00.

Zeleste, c/dels Almogavers 122 (stacja metra Llacuna). Duży dawny magazyn; na różnych piętrach są bary i dyskoteki. Najlepiej jest, gdy gra zespół muzyczny, w przeciwnym razie trzeba się trochę poobijać po obszernym wnętrzu. Otw. pt. i sb. 23.00-5/6.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *